Sprawdź, w jakim sklepie kupisz produkty OSM w Oleśnie!

> Mapa
Film "OLESKA OSM" 1967 rok

> Film
Film OSM - Smak i tradycja

> Film
Dietetyk Poleca!

> Przepisy

Jubileusz Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie!

Jubileusz Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie!

„Doświadczona, w nieustannym rozwoju, dostojna jubilatka – oleska mleczarnia obchodzi swoje 110 urodziny. Mija bowiem 110 lat od powstania pierwszego Zakładu Mleczarskiego na terenie Olesna i 60 lat od powołania Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie. Na ten zacny jubileusz i wzrastającą pozycję oleskiej spółdzielni pracowały kolejne pokolenia załogi i kadry kierowniczej. Jej sukces to ciężka, wspólna, wytężona praca, która zyskała wielkie uznanie lokalnych władz samorządowych i mieszkańców Ziemi Oleskiej.” To słowa Pani Ewy Cichoń, dyrektor Oleskiego Muzeum Regionalnego wygłoszone podczas Uroczystych obchodów Jubileuszu 110-lecia powstania Zakładu Mleczarskiego w Oleśnie oraz 60-lecia powołania Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie, które odbyły się 27.10.2017 r w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie.
W uroczystości uczestniczyło wielu znakomitych gości, którzy w swoich przemówieniach podkreślali, że siłą mleczarni są jej wysokiej jakości produkty, a uznaniem smakoszy cieszą się przede wszystkim produkty regionalne, którymi poszczycić się może OSM w Oleśnie. Z tej okazji został przygotowany ogromny tort na kształt LOGO OSM. Składnikami tego przepysznego tortu było Masło Ekstra z Olesna oraz śmietanka kremowa.

Artykuły

 • III edycja OK FOOD FESTIVAL

  W dniu 15 czerwca bieżącego roku odbył się trzeci OK Food Festival – z inicjatywy Stowarzyszenia producentów zdrowej żywności Oleski Koszyk. Festiwal ma na celu promocję zdrowego żywienia i jednocześnie promocję oleskich firm. Nasza Spółdzielnia przygotowała z tej okazji wiele…

  Czytaj dalej...
 • Mleczarskie specjały z Olesna

  Nowymi produktami Okręgowej są sery twarogowe klinki z suszonymi warzywami. Klinek to ser twarogowy tłusty ręcznie formowany. Nowością są starannie dobrane suszone warzywa oraz przyprawy, którymi jest otoczony. Takie klinki to doskonała propozycja na urozmaicone śniadanie. Dostępne do sprzedaży w…

  Czytaj dalej...
 • „Śmietankówka weselna”

  Śmietankówki oleskie w aranżacji weselnej zostały zaprezentowane podczas Targów Ślubnych w pałacu w Pawłowicach. Na targi przyjechało kilkaset osób, głównie narzeczonych planujących ślub. Pojawiło się pytanie – Jaki alkohol weselny wybrać? Przede wszystkim dobry gatunkowo, sprawdzony i z pewnego źródła….

  Czytaj dalej...