Sprawdź, w jakim sklepie kupisz produkty OSM w Oleśnie!

> Mapa
Film "OLESKA OSM" 1967 rok

> Film
Film OSM - Smak i tradycja

> Film
Dietetyk Poleca!

> Przepisy

Jubileusz Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie!

Jubileusz Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie!

„Doświadczona, w nieustannym rozwoju, dostojna jubilatka – oleska mleczarnia obchodzi swoje 110 urodziny. Mija bowiem 110 lat od powstania pierwszego Zakładu Mleczarskiego na terenie Olesna i 60 lat od powołania Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie. Na ten zacny jubileusz i wzrastającą pozycję oleskiej spółdzielni pracowały kolejne pokolenia załogi i kadry kierowniczej. Jej sukces to ciężka, wspólna, wytężona praca, która zyskała wielkie uznanie lokalnych władz samorządowych i mieszkańców Ziemi Oleskiej.” To słowa Pani Ewy Cichoń, dyrektor Oleskiego Muzeum Regionalnego wygłoszone podczas Uroczystych obchodów Jubileuszu 110-lecia powstania Zakładu Mleczarskiego w Oleśnie oraz 60-lecia powołania Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie, które odbyły się 27.10.2017 r w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie.
W uroczystości uczestniczyło wielu znakomitych gości, którzy w swoich przemówieniach podkreślali, że siłą mleczarni są jej wysokiej jakości produkty, a uznaniem smakoszy cieszą się przede wszystkim produkty regionalne, którymi poszczycić się może OSM w Oleśnie. Z tej okazji został przygotowany ogromny tort na kształt LOGO OSM. Składnikami tego przepysznego tortu było Masło Ekstra z Olesna oraz śmietanka kremowa.

Artykuły

 • „Śmietankówka weselna”

  Śmietankówki oleskie w aranżacji weselnej zostały zaprezentowane podczas Targów Ślubnych w pałacu w Pawłowicach. Na targi przyjechało kilkaset osób, głównie narzeczonych planujących ślub. Pojawiło się pytanie – Jaki alkohol weselny wybrać? Przede wszystkim dobry gatunkowo, sprawdzony i z pewnego źródła….

  Czytaj dalej...
 • Jarmarki Bożonarodzeniowe

  Jarmarki Bożonarodzeniowe to miejsca, które na stałe weszły już w grudniowy krajobraz. Ich tradycja sięga aż średniowiecznej Europy. Dziś kramy i stragany zajmują reprezentacyjne części w większości miast. Stragany kuszą smakowicie wyglądającymi lokalnymi specjałami. Odwiedzający mają możliwość skosztowania tradycyjnych potraw…

  Czytaj dalej...
 • Śmietankówka oleska nagrodzona kolejną PERŁĄ!

  10 października 2018 r. odbyło się X Jubileuszowe Forum Ekonomiczne Kooperacja 2018 połączone z wystawą produktów i usług przedsiębiorców z powiatu oleskiego. Kulminacyjnym punktem imprezy było wręczenie przez Starostę Oleskiego Stanisława Belkę dorocznych nagród gospodarczych Perły Powiatu Oleskiego oraz Czarnej…

  Czytaj dalej...