Sprawdź, w jakim sklepie kupisz produkty OSM w Oleśnie!

> Mapa
Film "OLESKA OSM" 1967 rok

> Film
Film OSM - Smak i tradycja

> Film
Dietetyk Poleca!

> Przepisy

Mleczarskie specjały z Olesna

Mleczarskie specjały z Olesna

Nowymi produktami Okręgowej są sery twarogowe klinki z suszonymi warzywami. Klinek to ser twarogowy tłusty ręcznie formowany. Nowością są starannie dobrane suszone warzywa oraz przyprawy, którymi jest otoczony. Takie klinki to doskonała propozycja na urozmaicone śniadanie. Dostępne do sprzedaży w sklepie firmowym OSM przy ulicy Dworcowej. Nowością wśród produktów OSM jest Maślanka Naturalna z Masła Oleskiego. Doskonały niskokaloryczny i lekkostrawny napój mleczny o wartościach odżywczych i walorach zdrowotnych. Polecamy go szczególnie w nadchodzące letnie dni, w połączeniu z sezonowymi owocami stanowi znakomity deser.

Pierwsza promocja klinków oraz maślanki odbyła się na stoisku OSM podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka połączonej z I Oleskim Maratonem Rowerowym. Nowe produkty cieszyły się powodzeniem wśród odwiedzających nasze stoisko.

Mleczarskie specjały z Olesna mają szansę zostać wpisane na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Krajowa lista jest spisem przejawów żywego dziedzictwa niematerialnego z terenu Polski. Listę tę prowadzi Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z Narodowym Instytutem Dziedzictwa. OSM w Oleśnie zamierza kultywować tradycje wytwarzania naturalnych produktów mleczarskich, dlatego wpis na tę listę będzie gwarantem zachowania tradycyjnych metod produkcyjnych przez następne lata.

Artykuły

 • III edycja OK FOOD FESTIVAL

  W dniu 15 czerwca bieżącego roku odbył się trzeci OK Food Festival – z inicjatywy Stowarzyszenia producentów zdrowej żywności Oleski Koszyk. Festiwal ma na celu promocję zdrowego żywienia i jednocześnie promocję oleskich firm. Nasza Spółdzielnia przygotowała z tej okazji wiele…

  Czytaj dalej...
 • „Śmietankówka weselna”

  Śmietankówki oleskie w aranżacji weselnej zostały zaprezentowane podczas Targów Ślubnych w pałacu w Pawłowicach. Na targi przyjechało kilkaset osób, głównie narzeczonych planujących ślub. Pojawiło się pytanie – Jaki alkohol weselny wybrać? Przede wszystkim dobry gatunkowo, sprawdzony i z pewnego źródła….

  Czytaj dalej...
 • Jarmarki Bożonarodzeniowe

  Jarmarki Bożonarodzeniowe to miejsca, które na stałe weszły już w grudniowy krajobraz. Ich tradycja sięga aż średniowiecznej Europy. Dziś kramy i stragany zajmują reprezentacyjne części w większości miast. Stragany kuszą smakowicie wyglądającymi lokalnymi specjałami. Odwiedzający mają możliwość skosztowania tradycyjnych potraw…

  Czytaj dalej...